Komunia Święta

Komunia Święta

Każdy sakrament ma jakieś ukryte znaczenie i każdy odgrywa niezwykle ważną rolę. Dotyczy innej sfery i każdy ma też inny na nią wpływ. Z pewnością w życiu bardzo ważną rolę dla każdego człowieka odgrywa Komunia Święta.

Komunia Święta jest jednym z siedmiu sakramentów, przyjmuje się go będąc w drugiej klasie szkoły podstawowej, a więc w wieku 9 lat. Sakrament ten polega na tym, że przyjmuje się do serca Pana Jezusa. Pierwsze przyjęcie Jezusa do serca dla każdego dziecka odgrywa znaczącą rolę. Dzień ten jest dla niego niezwykle wyjątkowy i niepowtarzalny.

Przygotowanie do Komunii Świętej

Przygotowania do dnia Komunii Świętej są również niezwykle ważne i należy się nad nimi skupić.

Dzieci przygotowują się poprzez naukę wszelkich modlitw. Chodzą do kościoła, spotykają się w z księdzem, zdobywają wiedzę podczas lekcji religii.

Czym bliżej jest tego święta, tym przygotowania ruszają większą parą. Rodzice muszą zakupić dla dziecka szereg potrzebnych akcesoriów począwszy od alby, poprzez świece, różaniec, czy też książeczkę. Wyszukuje się również lokal, by zrobić uroczystość dla dziecka lub przygotowuje się własny dom na to właśnie przyjęcie.

Kilka dni przed samą Komunią rodzice stroją kościół, by w tym dniu wyglądał pięknie i oryginalnie.

Dziś Komunia znacznie zmieniła swoje zadania i funkcje. Komunia Święta to jest sakrament, w którym dziecko powinno zdać sobie sprawę, że przyjmuje do serca Pana Jezusa i odtąd staje się jego naśladowcą. Pragnie być przy nim blisko i zawsze; gdy dziecko przyjmuje komunię podczas mszy świętej, zawsze ma Pana Jezusa blisko siebie. Dziś zaś, Pierwsza Komunia Święta ma dla dziecka zupełnie inny wymiar. Ono się cieszy, że dostanie rower, nowe rolki, czy pieniądze na komputer. Ono się cieszy, że będzie mogło mieć swoje przyjęcie, podczas którego będzie mogło być tą osobą, która odgrywa najważniejszą rolę. Naprawdę nie powinno tak być. Dzieci powinny wiedzieć, że przyjęcie tego sakramentu nie wiąże się z nowym prezentem, ale ma znaczenie duchowe, a to z pewnością stanowi podstawę i do tego powinno się dążyć.

Niestety nic na to nie poradzimy, takie się już utarły stereotypy i tak funkcjonuje nasz świat. Idąc do kogoś na komunię, zwracamy uwagę na to, co kupić dziecku, żeby było szczęśliwe i zadowolone. Pomysły mogą być przeróżne i w zależności kim dla nas jest to dziecko, taki też wybieramy do niego prezent. Zazwyczaj jest tak, że jeden z rodziców chrzestnych kupuje rower. Ten pojazd jest podstawą dla każdego dziecka i z samą komunią właśnie się go utożsamia. Poza tym, można dziecku kupić wieżę stereo, dziś nawet laptopa, czy komputer. Prezenty na komunie świętą są coraz droższe i coraz bardziej oryginalne. Osoby, które nie wiedzą zaś co mają kupić, dają takiemu dziecku pieniądze, aby rodzice mogli mu kupić coś, co mu się niezwykle przyda.

Należy więc pomyśleć i zastanowić się, co może okazać się dobrym pomysłem na prezent i co dziecku najlepiej się przyda! Nie róbmy jednak z tego święta dnia, w którym dziecko ma jedynie czekać na ten prezent, gdyż to nie prezent jest w tym dniu najważniejszy!

Was this helpful?

0 / 0

Prezent na Komunię - MEGAPEDIA

Prezent na Komunię - MEGAPEDIA

[…] zaproszony na Komunię i pierwsze co przychodzi ci do głowy, to co dać w prezencie? Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu dziecka więc czy prezentem powinny to być pieniądze, a jeśli tak […]

Comments are closed.