Prezent na Komunię

prezent-na-komunie-2

Właśnie zostałeś zaproszony na Komunię i pierwsze co przychodzi ci do głowy, to co dać w prezencie? Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu dziecka więc czy prezentem powinny to być pieniądze, a jeśli tak to jaka kwota? Jeśli zaś prezent, to co ucieszy tego dzieciaka, przecież dziś dzieci maja wysokie wymagania. Często się słyszy, ze dziecko na Komunię dostało laptopa, komórkę, quada, rower lub jeszcze coś bardziej szalonego. Łapiesz się za głowę i myślisz „do czego to doszło, przecież te prezenty są potwornie drogie”. Często wybierając się na Komunię ludzie mylą obdarowanie dziecka w tak ważnym dniu czymś szczególnym z wyścigiem o to kto da lepszy prezent.

Dzieci przyjmujące Komunię Świętą powinny cieszyć się tym dniem, czuć, że jest szczególny, bo wokół niego jest tylu bliskich, którzy chcą z nim tę chwilę dzielić. Sami nauczyliśmy, że jest inaczej. Sprawiliśmy, że dzieci nie czekają na ukochaną ciocię czy babcię, a myślą już miesiąc wcześniej ile dostaną pieniędzy, jak drogie prezenty i to w co się będą bawić. Niestety, nadeszły takie czasy, kiedy rodzice psują własne dzieci. I nawet jeśli nasze dziecko jest inne, a pieniądze i cena zabawki nie ma dla niego znaczenia, to bardzo możliwe że przyjdzie taki moment że i ono będzie chciało taką zabawkę jak kolega. Dlaczego? Trudno odstawać od całej reszty i gdy wszyscy w klasie mają komórki, jako jedyny pędzić do budki na żetony. No cóż – takie czasy.

Jeśli jednak jesteś zaproszonym gościem na Pierwszą Komunię Świętą, nie patrz na to jak drogie zabawki dają inni, nie patrz na to ile pieniędzy dają inni, daj to i tyle na ile cię stać.

Prezent na Komunię

  • Luneta może być ciekawym prezentem, z pewnością zupełnie innym od pozostałych, a zarazem bardzo rozwijającym i wpływającym na edukację dziecka.
  • Książki – może nie zaraz encyklopedie, bo mimo iż się przydadzą z pewnością przez mało które dziecko zostaną docenione. Ewentualnie encyklopedie zwierząt, dinozaurów, kosmosu. Chłopcy w tym wieku pasjonują się książkami jak Harry Potter lub władca Pierścieni. Książka nie tylko będzie ciekawym podarunkiem ale i rzeczą, która zostanie na pamiątkę i zawsze się przyda, bez względu na wiek. By była bardziej wartościowa możesz dołożyć bilon na szczęście i wpisać dedykację na okładce. To świetna pamiątka.
  • Dość popularną formą prezentu zarówno dla chłopców jak i dziewczynek jest biżuteria. Medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem. Dla chłopca może być również bransoletka. Wybór jest dość spory. Jednak kwestię biżuterii lepiej uzgodnić z rodzicami, bo może zamiast niej chłopiec wolałby jakiś sportowy zegarek. Jeśli chodzi o dziewczynki dla nich wybór jest o wiele większy. W tym wieku każda dziewczynka ma przekłute uszka więc śmiało można jej kupić kolczyki czy pierścioneczek albo pięknie zdobiony kamieniami zegarek.
  • Książka w której bohaterem jest dziecko przyjmujące Komunię Świętą. Książki tego typu są ilustrowane i posiadają dość szeroką gamę opowieści od Biblii po opowieści o dinozaurach czy też księżniczkach. Na okładce jest zdjęcie dziecka i dedykacja od osoby która ją wręcza. Super pamiątka i z pewnością nie powtarzalny prezent.
  • Jeśli budżet na podarunek jest większy można wręczyć dziecku laptopa, rower, hulajnogę, mp4 lub mp3, konsole do gier, komórkę lub po prostu pieniądze, za które dziecko samo kupi to o czym akurat marzy.
  • Figurka grawerowana na pamiątkę w kształcie samolotu, auta itp. Co prawda dla dziecka prezent może wydać się nudny i z pewnością początkowo odłoży go na bok, ale z biegiem lat to właśnie on będzie mu przypominał o tym wyjątkowym dniu. Więc myślę, że warto zaryzykować.

Jeśli dobrze znacie dziecko, możecie mu wręczyć to czym obecnie się pasjonuje. Ulubioną zabawkę z serii, kolejny gadżet do kolekcji, pamiętnik dla dziewczynki i wiele innych. Jestem pewna, ze dzieci ucieszą się z wszystkiego, bez względu na cenę i wartość. Oczywiście ważne jest, czy kupujemy prezent na Komunię dla dziewczynki, czy prezent na Komunię dla chłopaka.

Was this helpful?

0 / 0

Komunia Święta - MEGAPEDIA

Komunia Święta - MEGAPEDIA

[…] go utożsamia. Poza tym, można dziecku kupić wieżę stereo, dziś nawet laptopa, czy komputer. Prezenty na komunie świętą są coraz droższe i coraz bardziej oryginalne. Osoby, które nie wiedzą zaś co mają kupić, […]

Comments are closed.