Nordic walking

nordic-walking-2

Każdy kto pragnie pięknie wyglądać, kto dba o siebie i do tego chce się również dobrze i młodo czuć, powinien uprawiać jakiś rodzaj sportu. Wiadomo, że dla każdego będzie to coś innego, należy jednak wiedzieć, że wszystko jest lepsze niż siedzenie w domu i oglądanie telewizji w czasie wolnym.

Nordic walking

Jedni biegają, inni jeżdżą na rowerze, jeszcze inni grają w piłkę nożną lub koszykówkę. Ale w ostatnich czasach pojawił się nowy sposób na sport, który jest dobry zarówno na zrzucanie zbędnych kilogramów, na ujędrnianie poszczególnych partii ciała, jak również i na dobre samopoczucie każdego dnia. O czym więc mowa? Jaki to jest sport? Nordic walking – to coś, co powinien stosować każdy, dla kogo zdrowie i wysportowane ciało stanowi wartość nadrzędną. Sport ten polega więc na chodzeniu przy pomocy dwóch kijków, które trzyma się w ręce i z pomocą których odpycha się od podłoża.

Choć z pozoru wydawać by się mogło, że posługując się kijkami można prościej przejść dany dystans, w rzeczywistości, wcale tak nie jest. Idąc razem z kijkami, pracuje się wszystkimi mięśniami. W zwykłym bowiem chodzie, działają tylko dolne partie mięśni. W tym przypadku zaś, całe ciało jest zmuszone do pracy.

Nordic walking – kije

Kupując kijki do nordic walkingu należy zwrócić uwagę na to, co kupujemy, gdyż tak jak w przypadku każdego innego sprzętu, tak również i tu, należy indywidualnie do siebie, dokonać odpowiedniego wyboru. Uprawiając nordic walking, spala się tak dużą liczbę kalorii w ciągu godziny, których nigdy nikt nie spaliłby podczas żadnego biegu, marszu, czy nawet pływania w basenie.

Dzięki tej dyscyplinie pracę wykonuje się dwa razy szybciej iż pewnością również, dwa razy efektowniej. Kijki do tego sportu zazwyczaj wykonane są z aluminium. Są lekkie i wygodne do trzymania. Mają rączki, które przypina się do rąk specjalnymi rzepami. Dobre i profesjonalne kijki powinny również posiadać grot ze stali nierdzewnej, które umożliwiają stabilny i bezpieczny punkt podparcia.

Nordic walking – technika

Celem używania kijków jest podwajanie pracy mięśni, poprzez to, że należy wykonać pracę, by móc się od podłoża odbić. Najlepiej jeśli jest to podłoże piaszczyste, wówczas praca jest znacznie trudniejsza. Ponadto kijki do do nordic walkingu pozwalają odciążyć stawy kończyn dolnych, sprawiając, że możemy przejść o wiele dłuższy dystans i jednocześnie pobudzają do pracy mięśnie ramion.

Nordic walking – odchudzanie

Jaki inny sport zapewni nam zarówno poprawę sylwetki, korygowanie wad postawy, czy też spalanie zbędnych kalorii? Tak naprawdę chyba żaden. A nordic walking właśnie to umożliwia i to za relatywnie niskie pieniądze. Nie trzeba tracić funduszy na różnego rodzaju zabiegi, nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby tego doświadczyć. Wystarczy jedynie kupić kijki i wybrać się przed siebie, na zwiedzanie pięknych okolic. Takich korzyści nie da nam z pewnością żaden inny sport!

Pamiętaj wiec jedno, jeśli chcesz zacząć chodzić z kijkami, musisz dobrze je wybrać. Dobre kijki to te, które mają trzy segmenty długości, które mają wygodną rączkę i które mają wewnętrzny system tłumienia wstrząsów, chroniący dłonie przed różnymi kontuzjami.

Oprócz kijków, dobrych butów i sportowego dresu, nic już więcej do szczęścia nie jest potrzebne!

Was this helpful?

1 / 0