Żegnaj panie Gąbko, czyli gdzie się podziała „Nasza Klasa”?

nasza-klasa-znika-z-internetu

Popularny polski portal społecznościowy, który łączył wielu Polaków i wyprzedził na naszym rynku inne serwisy, takie jak Facebook, przestał funkcjonować. Co się stało, że „Nasza Klasa” zniknęła?

Ostatni właściciel portalu Ringier Axel Springer Polska, uznał, że utrzymywanie “Naszej Klasy” (nasza-klasa.pl, od 2010 r. NK.pl) , w dobie TikToka, Facebooka i Instagrama jest już nierentowne. Wtyczka została wyciągnięta 27. lipca tego roku, i po 15 latach popularności, NK.pl przeszła do historii polskiego Internetu.

„Naszą Klasę” stworzyli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Krótko po przekazaniu informacji do mediów, portal, jak i sami twórcy zaczęli cieszyć się ogromną popularnością. Media nakręcały zainteresowanie nowym pomysłem. W 2008 roku serwis do utrzymywania znajomości klasowych przeżywał prawdziwy szturm. Nostalgia i pragnienie wspomnień, rozgrzewały użytkowników do czerwoności. No tak, ktoś pomyśli – emocje sprzedają się najlepiej. Dziennie szacowano około 150 milionów odsłon. Maciej Popowicz – ówczesny student informatyki stał się najmłodszym polskim milionerem – studentem. W początkach działalności wartość NK.pl szacowano na 15 milionów złotych. Studenci stali się inspiracją i pokazali Polakom, że można stworzyć biznes bez wielkiego kapitału i fabryki. Jednak nie do końca mieli pomysł na siebie i dobry biznes plan.

Serwis NK.pl wykończyła konkurencja, ale także wprowadzenie nowego regulaminu oraz płatnych opcji i gier. Komunikator Śledzik i pan Gąbka spowodowały, że portal stał się po prostu infantylny i starsi użytkownicy zaczęli porzucać stronę oraz przechodzić do konkurencji. Początkowa idea portalu jako miejsca do wymieniania wspomnień i utrzymywania kontaktów była fenomenalna. Jednak decyzje później podejmowane, przyśpieszały tylko drogę ku upadkowi.

Was this helpful?

2 / 0

Dodaj komentarz 1

Nasza Klasa - MEGAPEDIA

Nasza Klasa - MEGAPEDIA

[…] parę miesięcy, zebrali skład i przystąpili do akcji by stworzyć nowy portal internetowy nasza-klasa.pl. Wszystko zaczynało się niepewnie, gdyż pomysł był dość oryginalny, a jego twórcy zadbali […]