Ćwiczenia na płaski brzuch

cwiczenia-na-plaski-brzuch-basen

Gdy zima odchodzi w zapomnienie, a wiosna skrada się wielkimi krokami, każdy bez względu na pleć zaczyna się zastanawiać co zrobić by dobrze wyglądać. Zgrabna i szczupła sylwetka, smukłe uda i płaski brzuch to upragniona sylwetka większości młodych osób, które przygotowują się do ciepłego sezonu. Specjalne diety i ćwiczenia mają w kilka miesięcy, a nawet tygodni sprawić cud i pozwolić nam na osiągnięcie celu.

Ćwiczenia na płaski brzuch

6 Weidera

Z pewnością sprawdzonym sposobem ćwiczeń na osiągnięcie płaskiego brzuszka będzie „6 weidera”. Od niedawna cieszy się ogromną popularnością oraz dużą liczbą zadowolonych fanów. Ta forma ćwiczeń skupia się wyłącznie na brzuchu i w ciągu 41 dni, zmienia oponkę w pięknie umięśniony brzuch. Brzmi nadzwyczajnie i dość niewiarygodnie. Jednak sprawdza się i rzadko można się spotkać z negatywną opinią na temat szóstki Weidera. Jeśli już ktoś jest niezadowolony, to zazwyczaj osoba, której nie udało się dotrwać nawet do połowy zamierzonych treningów. Efekty ćwiczeń mogą być widoczne już po kilku dniach. Zdarza się, że kobiety rezygnują wcześniej z dalszych ćwiczeń i trenują np. 25 dni. Powodem jest zbyt umięśniony brzuch, który nie każdej kobiecie może się podobać. Efekty zawsze są zaskakująco pozytywne. Jednak by zdecydować się na tę formę ćwiczeń trzeba mieć silną wolę, wytrwałość oraz chęci. Trening „6 Weidera” to 41 dni ćwiczeń, podczas których powtarza się 6 ćwiczeń w określonej liczbie powtórzeń.

Tradycyjne brzuszki

Co drugi dzień ćwicz tradycyjne brzuszki, jakie wykonywało się na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Zacznij od mniejszej ilości ćwiczeń, które zaczniesz zwiększać stopniowo w zależności od formy i własnych możliwości. Po wykonanych ćwiczeniach, które zaleca się głównie na wieczór, najlepiej zrezygnować już z posiłków. Zaleca się spożywanie dużej ilości wody.

Basen

Doskonałą formą ćwiczeń, pozwalającą na spalenie tłuszczu w okolicy brzucha i innych partii ciała jest basen. To mniej męcząca forma ćwiczeń i z pewnością odrobina relaksu. Poza tradycyjnym basenem zaleca się masaże prądami wody (strumieniami w basenie lub jacuzzi) oraz aerobik odbywający się na basenie. Aerobik na basenie idealnie wyrzeźbi okolice brzucha i poprawi twoje samopoczucie. Zaraz po wyjściu z wody będziesz widziała efekty. Po powrocie do domu nie objadaj się, trening na basenie powinien być doskonałym zakończeniem twojego dnia. Z pewnością będzie ci się po nim lekko i dobrze spało.

Ćwiczenia na płaski brzuch – siłownia

Treningi na siłowni pod nadzorem trenera. Poproś by pokazano ci jakie wykonywać ćwiczenia i w jaki sposób, by przynosiły upragnione efekty. Najlepiej z góry wykupić sobie karnet na cały miesiąc gdyż ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie.

Zaleca się również:

  • bieganie,
  • długie i aktywne spacery,
  • sporty zespołowe jak koszykówka, siatkówka itp.,
  • jazdę rowerem.

Poza ćwiczeniami warto pamiętać o odpowiedniej diecie, która z pewnością pomoże w uzyskaniu upragnionego efektu. Ćwiczenia na płaski brzuch w domu wymagają jednak pewnych wyrzeczeń. Zrezygnuj ze słodyczy, napojów gazowanych i alkoholu. Niestety coś za coś!

Was this helpful?

1 / 0